Stuhia Eta e shoqëruar me rreshje të dendura shiu dhe erëra të forta, ka goditur Floridën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Stuhia preku fillimisht Floridan të dielën vonë ku e shoqëruar me shira të dendur shkaktoi përmbytje në jug të shtetit amerikan. Deri tani raportohet për qindra shtëpi pa energji elektrike në disa zona.

Mediat njoftojnë se stuhia po lëviz në drejtim të jug-lindjes dhe pritet të forcohet mbi bregun e Meksikës. Kujtojmë se rreth 200 persona humbën jetën në Amerikën qendrore kur vendi u godit nga stuhia.

Previous articleElbasan/ Pneumologjia mbyll dyert, qytetarët pa shërbim
Next articleNdeshjet e nëntorit/ Kombëtarja mungesa të lojtarëve