Dy persona u vranë dhe të paktën gjashtë u plagosën nga të shtënat me armë Teksas, gjatë një festivali. Të plagosurit u dërguan në spitale për të marrë ndihmën e nevojshme.

Mes të plagosurve janë tre të rritur dhe dy fëmijë.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes dhe arrestimin e autorit.