Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e së shtunës në aksin rrugor Fier-Patos.

Dy automjete janë përplasur dhe kanë përfunduar në kanalin anësor të rrugës.

Njëri prej drejtuesve të automjeteve është lënduar dhe ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor vazhdon veprimet në vendngjarje për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit./abcnews.a