Arritja e fundit e këngëtares është fitimi i titullit të 20-të të Rekordeve Botërore Guinness, shkruan CNN.

Rekordet Botërore Guinness javën e kaluar njoftuan se vlerësimi më i ri i Grandes është “shumica e këngëve debutuan në Nr. 1 në Billboard Hot 100”, me pesë nga këngët e saj në krye të top-listave

 “Ajo që e bën arritjen e saj rekorde të fundit kaq të jashtëzakonshme është që Grande aktualisht është e vetmja artiste që e ka arritur këtë në histori,” shkroi Guinness World Records në faqen e saj në internet më 2 shkurt.

“Triumfet e saj vijnë pas hapave mbresëlënës që ajo ka bërë në biznesin e argëtimit, i cili filloi në adoleshencën e saj”, shton njoftimi.

Disa nga titujt e tjerë të rëndësishëm të Rekordeve Botërore të Guinness të Grandes përfshijnë:

Këngët më të transmetuara në Spotify brenda një jave (femër)

Më e ndjekura në Spotify (femër)

Solo-projekti i parë që ka zënë tre pozicionet kryesore njëkohësisht në tabelat e SHBA-së

Këngëtarja me më së shumti 40 këngë njëkohësisht në tabelat e SHBA nga një artiste femër.

Kënga më e transmetuar në Spotify brenda një jave

Këngëtarja me më së shumti abonentë në YouTube (femër)

Albumi më i transmetuar pop në një javë (SHBA)

Artistja më e nominuar në MTV VMA për bashkëpunimin më të mirë

Kënga më e transmetuar në një javë nga një artiste femër në listat e Billboard.

Dëgjuesit më të mëdhenj mujor në Spotify për një femër.

Albumi i gjashtë dhe më i fundit i Grandes, “Positions”, u publikua më 30 tetor 2020.

Singli i saj “Positions” doli në vndin e parë në Billboard Hot 100 deri më 7 nëntor 2020.