Tre të rinj kanë rënë në prangat e policisë së Shkodrës për vepra të ndryshme penale.

Dy prej tyre u arrestuan pasi akuzohen për veprat penale “Organizimi i lotarive të palejuara”, kryer në bashkëpunim dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”.

Ata u kapën në lokalin e tyre, ku policia sekuestroi 1 tavolinë pokeri, 3 pako letra pokeri dhe disa cipsa. Ndërsa një 17-vjecar akuzohet për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve.” Gjatë kontrollit, iu gjet një sasi me lëndë narkotike ‘cannabis sativa’.

Njoftimi i policisë:

Vihen në pranga 3 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomiko-Financiar u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

G.L., 29 vjeç dhe V. R., 25 vjeç, banues në Shkodër, për veprat penale “Organizimi i lotarive të palejuara”, kryer në bashkëpunim dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar ambientet e lokalit në pronësi të tyre, në lagjen “Manush Alimani”, Shkodër, janë gjetur dhe sekuestruar 1 tavolinë pokeri, 3 pako me letra pokeri dhe disa çipsa që përdoren për lojën e pokerit.

Nga Forca e Posaçme “Shqiponjat” e DVP Shkodër, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të DVP Shkodër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit

E.K., 17 vjeç, banues në lagjen “Qemal Stafa”, Shkodër, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga Forca e Posaçme “Shqiponjat”, këtij shtetasi i është gjetur një sasi me lëndë narkotike cannabis sativa.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Top Channel

Previous articlePo dërgohej për në spital në Tiranë, e moshuara vdes pas aksidentit të ambulancës. Djali: Po ecte me 115 km/h. Mbesa rrëfen si ndodhi ngjarja
Next articleJep dorëheqjen nga këshilltar i presidentit Ilir Meta, Shemsi Prençi