arim Benzema është i uritur për më shumë. Me Real Madrid që pret Valencian në LaLiga Santander këtë të diel, Nr.9 i tyre nuk dëshiron të mbetet larg në garën për Pichichi dhe dëshiron të mbajë presion mbi Luis Suarez dhe Messin, në krye të listës së golashënuesve.

Uruguajani ka 16 gola në emër të tij tashmë këtë sezon, Youssef En-Nesyri ka 13 dhe Messi 15.

Benzema dëshiron të reagojë. Ai tashmë ka 16 gola në të gjitha garat këtë sezon, me 11 nga ata që kanë ardhur në LaLiga Santander.

Francezi e di që epërsia e Suarez është e rehatshme dhe ai nuk ka mundësi ta lejojë atë të tërhiqet më tej.

Ai është i ngazëllyer nga sfida dhe dëshiron të qëndrojë në luftë për aq kohë sa mundet.

Mungesa e Sergio Ramos mund të hapë një derë edhe për Benzeman, pasi ai bëhet gjuajtësi i penalltive të “Los Blancos”.

Me tre gola në katër paraqitjet e tij të fundit në LaLiga Santander, Benzema  do të jetë i uritur për më shumë kundër Valencias sot. /Gazeta Express/