Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 08.10.2023, rreth orës 11:30, te ish-Fusha e Aviacionit, dyshohet se si rezultat i një defekti, ka rënë nga kati i parë, në katin minus një, ashensori i një pallati në ndërtim e sipër.

Si pasojë ka ndërruar jetë shtetasi T. M., 58 vjeç, për të cilin kanë kallëzuar familjarët, se ditën e djeshme nuk është kthyer në banesë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Previous articleAmbasadorja e Shqipërisë në Izrael: Po ndiqen të gjitha procedurat për sigurinë e shqiptarëve, gjatë qëndrimit dhe largimit
Next articleZjarr i madh në Vlorë, era në favor të flakëve