Sulmet ajrore izraelite kanë rrafshuar ndërtersat në zemër të qytetit të Gazës, ndërsa luftimet në shkallë të gjerë midis luftëtarëve palestinezë dhe ushtrisë izraelite shkaktuan qindra viktima.

Sulmi ndodhi disa orë pasi Hamasi, grupi që drejton Rripin e Gazës, nisi një sulm me raketa dhe duke dërgoi luftëtarët brenda Izraelit. Izraeli ka sulmuar gjithmonë ndërtesat e banimit dhe kullat brenda Rripit të Gazës, një nga zonat me popullsi më të dendur në botë.

/abcnews.al

Previous articleMbante armë zjarri pa leje, arrestohet 56-vjeçari në Belsh
Next articleSherri mes tifozëve të Tiranës dhe Vllaznisë/ Arrestohen 8 persona, nën hetim 20 të tjerë