Pas thirrjes së zv. kryeministrit Erion Braçe ditën e djeshme për mbyllje të shkollave në bashkinë e Divjakës, një gjë e tillë është bërë realitet ditën e sotme. Mbyllja e shkollave dhe kalimi i mësimit në platformat online është konfirmuar dhe nga drejtori i Zyrës Arsimore Divjakë, Llazi Stase.

Prej dije bëhet me dije se 4 shkollat janë mbyllur dhe do të vazhdojnë mësimin online për një  periudhë 2- javore për shkak të numrit të lartë të të infektuarve në komunitet.

Postimi i djeshëm i Erion Braçes në facebook: MIREMBREMA!

BANORE TE DIVJAKES, TERBUFIT, GRABIANIT, GRADISHTES, REMASIT;

SITUATA E TE SEMUREVE ME CORONAVIRUS VIJON TE JETE E RENDE!

DITA TANI U MBYLL ME 174 TE SEMURE AKTIVE!

Jane nga KEMISHTAJ, MERTISH, GRADISHTE, MIZE, CERME E SIPERME, CERME SEKTOR, DIVJAKE QYTET.

Nga hetimi epidemiologjik rezulton se te infektuarit, kane marre VIRUSIN ne: CEREMONITE MORTORE NE SHTEPI KU KANE SHKUAR PER NGUSHELLIM

NE SHTEPITE E TE SEMUREVE ME VIRUS KU KA SHKUAR PER QOKE SEMUNDJEJE SI KOMSHI, KUSHERI, KRUSHQI.

KJO ESHTE CMENDURI!

Do ju lutesha shume;

JEPINI FUND KETYRE ZAKONEVE!

PO INFEKTOHENI VETE, PO INFEKTONI FAMILJARET TUAJ, ME TE MOSHUARVE PO I MERRNI JETEN!

Boll me me vizita neper shtepite e njeri tjetrit ku ti apo ai, jeni te infektuar! MOS SHHKONI, INFEKTOHENI DHE INFEKTONI TE TJERE NJEREZ!

Boll me me vizita ngushellimi neper shtepite e njeri tjetrit kur jeni te infektuar apo ku ka te infektuar! MOS SHKONI, REZIKONI TE SHTONI DHIMBJEN DUKE INFEKTUAR E VRARE TE TJERE NJEREZ TE AFERM.

Nderkohe nga neser;

Shkollat ne Cerme te Siperme, Cerme Sektor, Mize, Kemishtaj KALOJNE NE MESIM ONLINE PER DY JAVE RRESHT!

POLICIA DO USHTROJ KONTROLL NE CDO LOKAL PER TE GARANTUAR RREGULLAT E DISTANCES FIZIKE E KU RREGULLAT SHKELEN LOKALI DO MBYLLET;

TE ZOTET E LOKALIT JANE TE DETYRUAR TE GARANTOJNE RREGULLAT!

Kujtojmë se apeli i zv.kryeministrit Erion Braçes erdhi në një kohë kur kurba e infektimeve është rritur ndjeshëm jo vetëm për Divjakën por në të gjithë territorin e vendit, ndërkohë që mbyllja ndodh vetëm në zonën ku kandidon për deputet zv.kryeministri.

Faxweb

Previous articlePërse personat e vaksinuar duhet ta mbajnë ende maskën?
Next article“S’ka kohë për pushim”/ Rama: Drejt finalizimit programi ‘Shqipëria 2030’