Në orën 21:00, do të luhen 6 sfida tepër interesantë të vlefshme për grupet e Champions League.

Ajo sfidë e cila spikat më shumë, është ajo mes Bayern Munich dhe Manchester United. “Bavarezët” ndodhen në një moment më të mirë se anglezët, por nga “Djajtë” do të duhet të tregohet kujdes.

Inter nga ana tjetër do të startojë me prurjet e reja, por ai që tërheq vëmendjen është pikërisht mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani i cili ka zënë vendin e Calhanoglu, me turkun që është i dëmtuar./ h.ll/abcnews.al

Formacionet zyrtare të sfidave:

Bayern Munich-Manchester United

Real Sociadad-Inter

Arsenal-PSV

Braga-Napoli

Benfica-Salzburg

Sevilla-Lens