Tenisti serb, Novak Djokovic ka triumfuar në finalen e Australian Open, duke e mposhtur tenistin rus, Medvedev me rezultat 3:0 në sete.

Djokovic hasi në rezistencë nga Medvedev vetëm në setin e parë, të cilin e fitoi 7:5, shkruan Gazeta Express

Në dy setat tjerë, numri një i botës u tregua fantastik duke i mbyllur me rezultat 6:2, 6:2.

Ky është GrandSlami i 18-të në karrierë për Novak Djokovic, ndërsa hera e nëntë që e fiton Australian Open. /Gazeta Express/

Previous articlePresidenti i Turqisë dëshiron të përmirësojë marrëdhëniet e “tensionuara” me SHBA-të
Next articleU hoq si gjinekolog në Instagram, perversi 26-vjeçar mashtron të renë për t’i marrë fotot nude dhe për ta përdhunuar