Dy grekë dhe një shqiptar, tashmë në paraburgim, e mbanin burrin në një vilë luksoze ku kishte sharra dhe armë.

Një biznesmen i përkushtuar ndaj menaxhimit të portofoleve të kriptomonedhave dhe shitjes së automjeteve luksoze të bazuara në Costa del Sol, ka përjetuar ato që mund të kenë qenë orët më të këqija të jetës së tij këtë javë. 

Tre persona – dy grekë dhe një shqiptar, të arrestuar këtë të mërkurë nga Policia Kombëtare e Spanjës në qytetin turistik të Benalmádena në Malaga – dyshohet se e kishin rrëmbyer dhe kërkuan një milion euro për shpërblimin e tij . Gjatë zbardhjes së çështjes, për Policinë ishte kyçe fotografia e jashtme e shtëpisë që viktima i dërgoi shokut të tij në një gabim nga kapësit e tij.

Previous articleElona Kalesha përballet me fatin e saj në gjykatë, dënohet me…
Next articleMe 18 fitore dhe 4 barazime, AF Elbasani shpallet fitues i Grupit