Dy persona u vranë dhe dhjetë të tjerë u plagosën kur një ndërtesë u shemb në provincën Zhejiang të Kinës lindore.

Shembja ndodhi herët në mëngjes, duke bllokuar 12 punëtorë në një kompani kozmetike në një periferi të qytetit Ningbo.

Ekipet e shpëtimit gjetën dy të vdekur në rrënoja, ndërsa liruan dhjetë të plagosur, tre prej të cilëve janë shtruar në spital në gjendje kritike për jetën.

Shkaqet e shembjes mbeten të paqarta deri më tani.