Një aksident ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në hyrje të qytetit të Fierit.

Burime për FaxNews bëjnë me dije se, dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë e goditjes së fortë janë lënduar drejtuesit e mjeteve.

Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë ambulanca e cila ka shoqëruar menjëherë drejt spitalit rajonal të Fierit të lënduarit të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë në vendngjarje ndodhet policia dhe grupi hetimor i cili po punon për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.

Sakaq, dy të lënduara mësohet se janë në gjendje të rëndë, 8 me dëmtime të lehta trupore. Në të dyja mjetet udhëtonin nga 5 persona.