Policia e Elbasanit e asistuar nga FNSH kanë kryer gjatë pasdites së sotme kontrolle të imtesishme në qytet.

Sipas informacioneve paraprake janë shoqëruar të paktën dy persona,  një grua e identifikuar si K.Gj dhe një burrë, identiteti i të cilit nuk bëhet ende me dije.

Burime konfirmojnë se K. Gj dyshohet se është përfshirë në një ngjarje të rënd kriminale, vrasje.Paraprakisht asaj i janë marrë shenjat e gishtave për verifikim. Sa i takon personit tjetër, dyshohet si i përfshirë në një ngjarje kriminale