Gjendja shëndetësore e fëmijëve në urgjencë, është stabilizuar.

Me kërkesë të institucioneve shëndetësore janë ndaluar të udhëtojnë drejt Shkodrës, për shkak të gjëndjes shëndetësore ende të brishtë.

Akomodimi i tyre është marrë përsipër nga operatorët turistik. Nga urgjenca kanë dalë 22 fëmijët që ishin në gjëndje më të mirë mbrëmë.

Ndërsa pjesa do ta lërë urgjencën këtë mëngjes, gjëndja e tyre shëndetësore është përmirësuar./abcnews.al

Previous articleKrim i rëndë në familje, burri vret gruan dhe vjehrrën, më pas hidhet nga ballkoni i banesës
Next articleFOTO/ Humbi jetën pasi e zuri posht ashensori, ja kush është 17-vjeçari