Dy të mitur, 16 dhe 17 vjeç janë lënduar pasi janë hedhur nga një shkëmb në det në Himarë.

Policia i ka ardhur në ndihmë duke i nxjerrë në breg. Një prej tyre është jashtë rrezikut për jetë, ndërsa shtetasi tjetër po transportohet me helikopter në drejtim të Tiranës.

Ngjarja ka ndodhur në Llaman, ku dy të miturit janë afruar me disa shkëmbij dhe pasi kanë zbritur nga mjeti lundrues Jet Ski, kanë hipur në shkëmbij për t’u hedhur në det.

I pari është hedhur 16-vjeçari i cili ka pësuar dëmtime të rënda në fytyrë dhe në kokë, për shkak se ka rënë afër shkëmbit. Në këtë moment është hedhur në det edhe shoku i tij, shtetasi , 17 vjeç, banues në Tiranë, për ta ndihmuar, por nuk ka mundur dot sepse është dëmtuar edhe ai vetë.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë vendore dhe ato të Policisë Kufitare, si dhe grupi hetimor, me qëllim dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Ndërkohë, është shoqëruar në Komisariat dhe po merret në pyetje pronari i mjeteve lundruese.

Njoftimi i policisë:

Himarë

Policia e Himarës iu jep ndihmën e parë 2 pushuesve të cilët aksidentalisht ishin dëmtuar pasi ishin hedhur nga një shkëmb në det.

Në Llaman, shtetasit janë afruar te disa shkëmbinj dhe pasi kanë zbritur nga mjeti lundrues Jet Ski, kanë hipur në shkëmbinj, për t’u hedhur në det.

Shtetasi  16 vjeç, banues në Tiranë, kur është hedhur në det, ka pësuar dëmtime të rënda në fytyrë dhe në kokë, për shkak se ka rënë afër shkëmbit. Në këtë moment është hedhur në det edhe shoku i tij, shtetasi , 17 vjeç, banues në Tiranë, për ta ndihmuar, por nuk ka mundur dot sepse është dëmtuar edhe ai vetë.

Një nga shtetasitt ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ndërsa shtetasi tjetër po transportohet me helikopter në drejtim të Tiranës, për ndihmë mjekësore më të specializuar.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë vendore dhe ato të Policisë Kufitare, si dhe grupi hetimor, me qëllim dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Ndërkohë, është shoqëruar në Komisariat dhe po merret në pyetje pronari i mjeteve lundruese.r.t/abcnews.al

Previous articleAksident në Librazhd, shoferi humbet kontrollin dhe del nga rruga, përmbyset makina
Next articleRegjistrimet në shkollë, nis faza e dytë nga data 21 gusht deri më 1 shtator