Ish-Kryeministri Fatos Nano mësohet të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Burime konfirmojnë se ish-kryeministri, 70-vjeç,  i vendit është shtruar në një spital privat në kryeqytet.

Sipas kësaj medie, Nano ndodhet nën kujdesin e mjekëve në reanimacion, por ende nuk është bërë me dije rreth shkaqeve dhe arsyes që kanë ndodhur komplikacionet.