37-vjeçarja Amanda Pushani humbi jetën të shtunën pas plagëve të shkaktuara nga thika. Autore e kësaj ngjarje dyshohet të jetë motra e madhe saj, e cila është vënë në pranga nga policia. Ajo është Marsela Pushani, 40 vjeç. Policia njoftoi se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një konflikti mes të dyjave.

“Në vijim të veprimeve, specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve të Rënda arrestuan shtetasen Marsela Pushani, 40 vjeç, (motrën e saj), banuese në Tiranë, për veprën penale “Vrasja për shkak të marrëdhënieve familjare”, pasi ditën e djeshme, gjatë një konflikti ka goditur me mjet prerës shtetasen Amanda Pushani, e cila si pasojë e plagëve të marra, ka ndërruar jetë”, njoftoi policia.

Ngjarja e rëndë ndodhi në rrugën “Hajdar Hidri” në kryeqytet. Familjarët kishin njoftuar se 37-vjeçarja kishte ndërruar jetë për shkaqe natyrale. Por ka qenë autopsia që ka zbuluar se e reja ka ndërruar jetë si pasojë e goditjeve me thikë.

Gazetari Besar Bajraktaraj ka mësuar se 37-vjeçarja është goditur një herë me thikë poshtë stomakut. Sipas të njëjtave burime, 37-vjeçarja pinte shumë alkool dhe ky fakt herë pas here ishte shkaktar i zënkave mes dy motrave.

Vrau motrën me thikë, zbardhet dëshmia e 40-vjeçares

Detaje të reja janë zbardhur nga vrasja në Tiranë ku motra e madhe vrau me thikë të voglën.

Sipas asaj që ka mësuar gazetari Besar Bajraktaraj, 37-vjeçarja Amanda Pushani ka marrë një goditje me thikë poshtë stomakut nga motra e saj Marsela Pushani, 40 vjeçe.

Fillimisht familjarët nuk kanë treguar në polici dhe e kanë raportuar vdekjen si natyrale. Por pas autopsisë u zbulua e vërteta. Viktima jetonte në një banesë me motrën dhe nënën e tyre. Sipas të njëjtave burime, Amanda Pushani prej më shumë se 10 vitesh ishte e alkoolizuar dhe problematike.

Kjo ka qenë arsyeja se pse herë pas here mes dy motrave kishte zënka.

Marsela Pushani ka dëshmuar në polici se ditën e ngjarjes Amanda është përplasur me nënën dhe me të. 37-vjeçarja ka marrë më pas thikën duke i kërcënuar.

Në momentin e përleshjes, Marsela Pushani i ka marrë thikën nga duart dhe në kushtet e vetëmbrojtjes e ka qëlluar të motrën duke i marrë jetën. Autorja me profesion mësuese ka deklaruar se nuk donte të vriste të motrën, por gjithçka ndodhi në pak momente.

Previous articleKrimi në familje! Motra vret motrën me thikë
Next articleVodhën 9 mijë euro nga kasaforta e një zyrë avokatie në Tiranë, shpallen në kërkim tre autorët, mes tyre një grua