Një 70-vjeçar i cili kishte shkuar për peshkim është gjetur i pajetë mëngjesin e sotëm. Mësohet se shtetasi Y. H, 70-vjeç, kishte dalë ditën e djeshme për peshkim me shokët e tij ndërsa sot është gjetur i pajetë dhe pa shenja dhune në bregdetin e Rrjollit.

Nga hetimet e deritanishme dyshohet se ky shtetas e ka humbur jetën si pasojë e arrestit kardiak.

Njoftimi i policise:

Velipojë/Informacion paraprak

Rreth orës 07:50, në bregdetin e Rrjollit, është gjetur trupi i pajetë dhe pa shenja dhune, i shtetasit Y. H., 70 vjeç, banues në Tiranë, i cili ditën e djeshme, kishte dalë për peshkim me shokët e tij. Nga hetimet e deritanishme dyshohet se ky shtetas e ka humbur jetën si pasojë e arrestit kardiak.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes