Olivier Giroud është rikthyer nga dëmtimi dhe do të jetë në gati për derbin e së shtunës ndaj Interit.

Ky është një lajm i mirë për Piolin pas francezi ka filluar të stërvitet normalisht me pjesën tjetër të grupit. Inter dhe Milan ndajnë vendin e parë në renditje me 9 pikë pas 3 javëve kampionat.

Së bashku me Giroud, Pioli mund të aktivizojë në sulm edhe Chukwueze. Amerikani Pulisic mund ta nisë ndeshjen nga stoli, ndërsa titullar i padiskututeshëm në krah të majtë do të jetë Rafael Leao