Një aksident ka ndodhur në qendër të qytetit të Elbasanit ku dy makina janë përplasur me njera tjetrën dhe njëra perfundoi ne nje nga lokalet e ndodhura në bulevardit kryesor Aqif Pasha. Si pasoje e përplasjes nje person ka mbetur i plagosur dhe është marre me ambulance për tu dërguar për ndihmë mjekësore. Paraprakisht raportohet për lëndime të lehta.Policia ka nisur hetim për zbardhjen e plotë të aksidentit.