Një vatër zjarri është aktivizuar mesditën e kësaj të enjtje në Vlorë.

Sipas informacioneve mësohet se flakët kanë përfshirë një pjesë të kodrës në zonën e quajtur Kuzum Baba mbi qytetin e Vlorës.

Në zonë ndodhen forcat zjarrëfikëse të cilat po punojnë për shuarjen e flakeve, ku deri tani janë djegur një pjesë e bimësisë dhe shkurreve.Ndërkaq dyshohet se zjarri të jetë i qëllimshëm./abcnews.al

Previous articleAutori i rrëmbimit të Thodorit dhe Sulovarit, Gjykata lë në burg Albi Mecinin, u kap me 21.3 kg eksploziv
Next articlePediatrit dhe prindërit në SHBA apel autoriteteve: Ndaloni shitjen e pijeve energjike për fëmijët