Federata Ndërkombëtare e Futbollit për Histori dhe Statistika ka shpallur lojtarin më të mirë të dekadës (2011-2020).Këtë çmim e ka fituar ylli i Barcelonës, Lionel Messi, shkruan Gazeta Express.

Ai la pas vetes emrat e mëdhenj si Ronaldo, Iniesta, Neymar e Ramos, të cilët e përbëjnë top-5.

Në mesin e 10 të parëve u përfshinë edhe Neuer, Lewandowski, Buffon, Ibrahimovic dhe Modric. /Gazeta Express/

Image
Previous articleFUQIA E NJE ËNDËRRE
Next articleAkuzohet për fotoshop, Luana Vjollca përgjigjet në mënyrën më të mirë të mundshme