Për avokatin Idajet Beqiri, Sali Berisha dhe Ilir Meta janë në hall të madh, pasi tanimë nuk ka politikan të pandëshkueshëm.

Në një intervistë për “Special Report” në ABC News, Beqiri u shpreh se Meta është i mbytur në korrupsion dhe në krim.

Sipas avokatit Beqiri, kreu i Partisë së Lirisë rrezikon 35 vite bug.

“Saliu dhe Meta janë në hall të madh. Ky vend nuk ka të pandëshkueshëm. Meta është në hall të madh, ai është i mbytur në korrupsion dhe në krim. Ka aq shumë prova, dëshmitarë, po të mblidhen të gjitha, i ka të garantuara 35 vjet burg. Ka dalë nga shinat, bëjnë gjëra, idiotësira të panumërta nga goja dhe mendja e tij, veprime të një sëmuri mendor. Është shfazuar në shkallën më të lartë dhe ka arsye. Shfazimin më të madh do ta bëjë nesër. Kjo e Dumanit, ai ka arsye, por shikon që Dumani ia ka sjellë lakun në fyt. Ai i është vërsulur Dumanit”, theksoi ai./abcnews.al