Arben Fagu ish-basketbollist i Partizanit dhe i ekipit kombëtar, ndërroi jetë mëngjesin e kësaj të premteje.

Arben Fagu pinjoll i familjes së madhe Fagu, i biri i Besim Fagut një nga themeluesit e Klubit Partizani, vëllai i legjendës së koshit Agim Fagu.

As Arben Fagu nuk e tradhëtoi historine e familjes së tij. Mbaroi Institutin e larte ILKF “Vojo Kushi” e pas karrierën e tij. Deri ne momentin qe la aktivitetin e luajtur ju kushtuar trajningut deri momentet e fundit kur drejtonte ekipin e meshkujve të partizanit.

Top Channel

Previous articleKorçë/ Goditet grupi kriminal i drogave të forta! Arrestohen 7 persona, mes tyre ‘koka’ e grupit
Next articleMerr flakë një apartament në një pallat në Fier