Kreu i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, nga selia rozë tha se Blerim Shera ka fituar me 75% të votave. Ai tha se ndihet pafund i lumtur për rezultatin tekdsa shtoi se Vora dha mesazhin se duan të ecin përpara

“Faleminderit nga zemra. Sot do jetë një natë e gjatë por e bukur. Na ka ikur zëri por qartazi jo energjia. Jam pafundësisht i lumtur me një fitore 75 % në Vorë, mbajeni mend. Vora që prej 2 dekadash nuk thyhej prej tyre. Ua dha një mesazh se duan të ecin përpara”- tha Veliaj nga selia roze.

Previous articleNumërohen 111 nga 133 qendra votimi në Kamzë, kryeson Rakip Suli
Next articleFOTO/KQZ publikon shifrat: Partia Socialiste fiton në Kamzë, Vorë dhe Elbasan