Gjatë kësaj fundjave ka pasur një fluks lëvizjesh në Pikën Kufitare të Kakavijës, ndërsa ndryshe nga ditë më parë, ka pasur një numër të lartë lëvizjeje në dalje të territorit shqiptar.

Në 24 orët e fundit ka lëvizur gjithsej, 11,400 shtetas, 4,280 në hyje, dhe 7,120 në dalje.

Po ashtu 3,420 automjete, nga të cilët 1,176 në hyrje dhe 2,244 në dalje.

Mësohet se aktualisht pala shqiptare po punon me 7 sportele, 5 në dalje dhe 2 në hyrje, ndërsa pala greke me 4 sportele në hyrje dhe 2 në dalje.

Edhe ka pasur fluks, për fat të mirë nuk janë shkaktuar radhë të gjatë pritjeje nga të dyja anët e kufirit.r.t/abcnews.al

Previous articleReshjet të forta shiu e breshëri, shkatërrohen ura e rrugë në fshatrat e Gramshit. Dëme të mëdha në bujqësi
Next articleU përplas me jet ski në plazhin e Llamanit 4 ditë më parë, ndërron jetë te Trauma 16-vjeçari