Paraditen e kësaj të shtune, ka nisur seanca për Klered Bozhanajn, autorin e plagosjes së efektivit të “Shqiponjave”, Edlir Alleshi, ngjarje e ndodhur tre ditë më parë në kryeqytet.

Bozhanaj do të njihet nga gjykata me masën e sigurisë.

Ndërkaq, ABC News ka siguruar video nga plagosja e policit Alleshi.

Nga pamjet shihet se si efektivi Alleshi plagoset në këmbë, jashtë ambienteve të një lokali dhe më pas hyn brenda duke çaluar.

Previous articleI vodhën 7.4 mln lekë mall me dhunë një personi, arrestohen 2 të rinjtë në Durrës
Next articleVlorë/ 33-vjeçari paraqitet i plagosur me thikë në spital, autori në kërkim nga policia