Mësohen detaje të reja lidhur me vrasjen e 18-vjeçarit, Aurelio Dervishi, i cili humbi jetën si pasojë e një sherri me thika me bashkëmoshtarët e tij mbrëmë te rrethi i Shkozës në Tiranë.

Raportohet se sherri mes të rinjve nisi për një vajzë. Mbrëmjen e së dielës dy grupet me të rinjtë kanë shkëmbyer ofeza dhe kunja me njëri-tjetrin.

Në makinën e viktimës ishte dhe vajza për të cilën e bë sherri. Ajo shoqërohej me 18-vjeçarin. Pasi kanë shkëmbyer disa fjalë dy mjetet kanë ndaluar për t’u sqaruar ku kanë përdorur dhe thikat.

Lidhur me ngjarjes Policia ka ndaluar 4 autorët e dyshuar të ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme, në Shkozë, ku u vra 18-vjeçari Aurelio Dervishi.

Kapen autorët e vrasjes së 18- vjeçarit në Shkozë. Dëshmia e mikut çoi në zbardhjen e sherrit që nisi me një: “Ç’a ke që shef?”
Ja çfarë thotë policia:

“Në vijim të informacionit paraprak të dhënë mbrëmjen e djeshme, për një konflikt të çastit me mjete prerëse mes disa personave, ku si pasojë e dëmtimeve të marra ka humbur jetën shtetasi A. D., 18 vjeç, ju informojmë se:

Janë identifikuar, kapur dhe shoqëruar në ambientet e Policisë shtetasit F. Sh., 20 vjeç, dhe tre të mitur të moshës 16 vjeç, 16 vjeç, një 15 vjeç, dhe po punohet per dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Nga veprimet paraprake hetimore të kryera ka rezultuar se këta shtetas mbrëmjen e djeshme, duke qarkulluar me automjet, janë konfliktuar per motive të dobëta me shtetasit që ndodheshin në automjet me 18-vjeçarin. Më pas konflikti ka agravuar me mjete prerëse, ku është goditur me thikë 18-vjeçari, i cili si pasojë e dëmtimeve, ka ndërruar jetë rrugës për në spital”, njofton policia.

Sherr me thika edhe tek Komuna e Parisit, plagoset 40-vjeçari
Materialet do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Aurelio Dervishi, 18 vjeç u qëllua me thikë në gjoks nga bashkëmoshatarët e tij dhe si pasojë e plagëve të rënda humbi jetën rrugës për në spital.