Një nga eventet më të mëdhenj të vitit, People’s Choice Awards, mblodhi mbrëmjen e djeshme personazhet e njohur nga gjithë fushat duke nisur nga muzika, kinematografia, televizioni etj. Ky është i vetmi spektakël ky fituesit zgjidhen nga njerëzit dhe këtë vit kishin votuar plot 1 miliardë njerëz për të zgjedhur më të mirët e 2020-tës.

Justin Bieber dhe Lady Gaga ishin ndër personazhet më të nominuar për këtë vit, me nga 7 nominime secili. Emra të tjerë të njohur që ishin të nominuar ishin Meghan Thee Stallion, Ariana Grande, Cardi B, The Weeknd, Will Smith, Charlize Theron, Tiffany Haddish etj. Spektakli u drejtua këtë vit nga Demi Lovato dhe para se ai të niste zyrtarisht, zgjodhi tre personazhe për të nderuar me disa çmime mjaft të rëndësishme. Jennifer Lopez morën çmimin “Icon Award”, Tyler Perry “People’s Champion Award” dhe Trace Elliss Roos “Fashion Icon Award”.

Më poshtë lista e plotë e fituesve

Filmat

Filmi i vitit 2020: Bad Boys for Life

Komedia më e mirë 2020: The Kissing Booth 2

Filmi më i mirë aksion: Mulan

Filmi më i mirë dramë: Hamilton

Filmi familjar më i mirë: Onward

Aktori më i mirë: Will Smith, Bad Boys for Life

Aktorja më e mirë: Tiffany Haddish, Like A Boss

Ylli i komedisë: Joey King, The Kissing Booth 2

‘Show’ i vitit 2020: Grey’s Anatomy

Muzikë

Artisti i vitit 2020: Justin Bieber

Artistja më e mirë: Ariana Grande

Grupi i vitit 2020: BTS

Kënga e vitit: BTS- Dynamite

Albumi më i mirë: BTS- Mapo f the Soul

Artisti i zhanrit ‘Country’: Balke Shelton

Artisti latin: Becky G

Artisti më i ri: Doja Cat

Bashkëpunimi i vitit 2020: Cardi B dhe Megan Thee Stallion- WAP

Previous article“Ku i çoi qeveria 400 mln euro”/ Hajdari: Qytetari e kalon ditën me vetëm 200 lekë
Next articleAksident / I përmbyset makina luksoze në hyrje të Vlorës modeles së njohur Franceska Jace