Për herë të parë, në qytetin e Peqinit është organizuar panairi agroturistik. Territori i Bashkisë së Peqinit, ka mjaft prodhime bujqësore dhe blegtorale, si dhe një histori të lashtë që në kohën kur qyteti njihej si Enkelana./Egnatia news

Previous articlePogradeci “zbardhet” nga breshri
Next articleKandidati socialist fitoi me një diferencë të thellë/ Reagon PD e Kukësit: Humbi Berisha dhe Meta për herë te dytë