Një nxënës humbi jetën dhe mbi 20 të tjerë u plagosën kur autobusi i shkollës me të cilin po udhëtonin u përmbys ditën e sotme pasi u përplas me një fuoristradë në Ohio, SHBA.

Sipas një raporti të WHIO-TV, automjeti hyri në trafik dhe drejtuesi i makinës së shkollës u përmbys për të shmangur një përplasje kokë më kokë.

Dy automjetet u përplasën kokë më kokë dhe autobusi i shkollës, me 52 nxënës, u përmbys nga rruga pranë Springfield.

Një fëmijë i cili u hodh jashtë shkollës u gjet i vdekur, ndërsa më shumë se 20 u shtruan në spital. Një prej tyre është shtruar në spital në gjendje të rëndë, tha një zëdhënës i policisë.

Dy personat që udhëtonin në makinën që shkaktoi përplasjen janë lënë të lirë me lëndime të lehta.

Previous articleTemperatura “përvëluese” në vend, termometri pritet të shënojë mbi 40 gradë
Next articleMbetën në det dhe nuk po nxirrnin dot pedalonin në breg për shkak të dallgëve, shpëtohen 4 shtetasit në Gjirin e Ksamilit