Moti me reshje intensive shiu gjate nates ka sjelle permbytjen e nje siperfaqe te konsiderueshme toke bujqesore dhe sera ne fshatrat Jagodine dhe Bujqës ne bashkine e Elbasanit. Sipas farmereve sa here bie shi ata permbyten duke humbur te mbjellat e stines. Shkak i permbytjes sipas banoreve eshte mos pastrimi i si duhet i kanaleve kulluese. Te irrituar me perseritjen e historise dhe te shqetesuar per demet ata kerkojne vemendje nga autoritetet vendore.

Egnatia news

Previous articleMaliq/ LSI gjobitet me 50 milionë lekë (të vjetra)! Thyen masat antiCovid në takim politik
Next articleShi i rrëmbyeshëm, përmbyten disa rrugë në Lushnje