Klered Bozhani është autori i plagosjes së efektivit të forcave ‘Shqiponja’ mbrëmjen e së mërkurës në Tiranë. 42 vjeçari kishte pak kohë që ishte kthyer nga Italia.

Efektivi Edlir Alleshi mbeti i plagosur pasi autori qëlloi drejt patrullës së forcave “Shqiponja” nga autori Klered Bozhani, i cili po ndiqej pas informacioneve se ai po qarkullonte me armë zjarri.

Për pasojë, ai ka marrë dy plumba në bark dhe për rrjedhojë i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale. Më herët, ABC News raportoi se efektivi është jashtë rrezikut për jetën./abcnews.al

Previous articleNjoftimi i policisë për plagosjen pak më parë, efektivi ndodhet në sallën e operacionit, po punohet për identifikimin e autorit
Next articlePlagosja e efektivit në Tiranë, policia ofron 20 mijë euro për çdo informacion rreth autorit