Kryeministri Edi Rama dënoi sot sulmin terrorist nga Hamasi kundër Izraelit.

“Ne qëndrojmë të vendosur kundër terrorizmit. Mendimet tona janë me viktimat, familjet e tyre dhe gjithë Izraelin”, shkruan kryeministri Rama.

Ushtria izraelite ka shpallur gjendjen e luftës pas sulmeve masive sot në mëngjes ndaj Izraelit nga Rripi palestinez i Gazës.

Previous articleNjë vepër e njohur nga Picasso del në ankand, pritet të shitet mbi 120 milionë dollarë
Next article40 kërkesa për modelin e ri të Jeep