Real Madrid ka arritur të marrë një fitore të rëndësishme dhe tejet të vështirë , me rezultatin 3-2 , në një ndeshje me plot emocione dhe raste pafund të shpërdoruara nga të dyja ekipet .

Golat për Real Madridin u shënuan nga Karim Benzema , Sergio Ramos dhe Rodrygo , ndërsa për Interin erdhën nga Lautaro Martinez dhe Ivan Perisiç .

Lojtari më i mirë i ndeshjes doli Lautaro Martinez si dhe u vlerësua me notën 8.5 pasi shënoi golin e parë dhe asistoi në të dytin .

Për Realin lojtari më i mirë ishte Karim Benzema dhe Sergio Ramos që u vlerësuan përkatësisht 7.9 dhe 7.7 .

Lojtarët më të dobët të ndeshjes ishin Achraf Hakimi dhe Arturo Vidal që u vlerësuan me notën 5.8 .

Previous articleEULEX kontroll në shtëpinë e ish-kryeparalamentarit të Kosovës
Next articleLibrazhd/ Nis puna për asfaltimin e rrugës së fshatit Polis