Një djalë 13-vjeçar në Kolorado është arrestuar për vrasjen e një gjyshi, i cili u qëllua për vdekje teksa ishte në autobus. Richard Sanchez, 60 vjeç, ishte vetëm disa blloqe larg shtëpisë së tij në Denver kur u vra më 27 janar pasi dyshohet se u grind me një adoleshent, sipas Fox 31.

Ai u qëllua rreth orës 18:40 në kryqëzimin e Bulevardit Federal Jugor dhe West Mississippi Avenue, por familja e tij e kuptoi se ai vdiq vetëm pasi u përpoqën të bënin një raport për personin e zhdukur disa ditë më vonë.

Sanchez u dërgua me urgjencë në spital, por më vonë u shpall i vdekur. Një person tjetër ka mbetur i plagosur nga ngjarja dhe është trajtuar në vendngjarje, por nuk ka pasur nevojë të shkojë në spital. Policia e Denverit arrestoi një djalë 13-vjeçar në lidhje me vrasjen të enjten.