Shkumbini ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Vladimir Gjoni dhe në krye të skuadrës do të vendoset turkja Ilknur Aktash.

Prej disa kohësh ajo ka qenë pjesë e klubit peqinas si zëvendës trajnere dhe tashmë duket se do të marrë drejtimin e skuadrës së parë.

Aktash do të qëndrojë në krye të Shkumbinit deri sa të gjendet trajneri i ri që do të marrë drejtimin e ekipit./h.ll/abcnews.al