Në orët e para të mengjesit të kësaj të enjteje ka shpërthyer bombola e gazit në një banesë në lagjen  “Popullore” në Shijak.

Sipas policisë, bombola ishte e vendosur në kuzhinë dhe  e veçuar me ambinetet e banesës.

Fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale/abcnews.al