Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare deri të dendura. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtra përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/s, ndërsa përgjatë pjesës bregdetare fiton shpejtësi 10-13m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1 deri 2 ballë.

Temperaturat parashikohen

në zonat malore 8 deri 19°C

në zonat e ulëta 8 deri 25 °C

në zonat bregdetare 10 deri 23°Cy

Previous article“Nuk mund të bullizoni njerëzit e tjerë”, Rama përplaset me gazetaren: Po flet me kryeministrin këtu
Next articleNjë aksident i rëndë ndodhi mesnatën e djeshme në Mjull Bathore