Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA. 10 persona u plagosën pas të shtënave me armë në një makinë në Lakeland të Floridas. Tetë nga personat janë marrë lëndime të lehta ndërsa dy prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë. Policia se të shtënat ishin në shënjestër dhe jo të rastësishme.

“Mjeti ngadalësoi dhe u hapën xhamat. Ishin katër persona që gjuanin në automjet. Ata filluan të qëllojnë nga të katër xhamat e automjetit dhe të qëllojnë meshkuj nga të dyja anët.”, tha policia. Ende nuk ka asnjë të arrestuar dhe nuk dihen motivet e kësaj ngjarjeje./abcnews.al

Previous articleIndeksi i korrupsionit/ Transparency International: Shqipëria nuk ka bërë përparim! Renditet njësoj me Kazakistanin, Perunë dhe Panamanë
Next articleFamiljet shqiptare me shpenzimet më të larta për bukë e ushqime në Europë