Ditën e premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash mesatare deri të dendura, kryesisht përgjatë relieveve kodrinore-malore.

Temperaturat për Tiranën 20°/32°C, në zonat malore 15°/29°C, në zonat e ulta 15°/36°C, në zonat bregdetare 18°/32°C.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-verilindje me shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndërsa në bregdet e lugina fiton shpejtësi deri 15m/s. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3ballë

Previous articlePolicia i mësyn në ‘shtëpinë e barit’, i riu shqiptar tenton të arratiset
Next articleJugu i Turqisë tronditet nga tërmeti 5.2 i shkallës Rihter, ka të lënduar