Ka mbetur i vdekur ambasadori italian në Kongo Luca Attanasio i cili po shpërndante ndihma. Dyshohet se një tentativë rrëmbimi ka shkuar keq për shkak të përplasjes mes palëve dhe sipas raportimeve të para ambasadori pas lëndimeve me armë që ka marrë ka ndërruar jetë në spital.

Faxnews