Publikohen fotot dhe emrat e tre shqiptarëve të shpallur në kërkim, pasi u arratisën nga një qendër emigracioni.

Më 28 prill 13 persona u arratisen nga Yarl’s Wood, afër Bedford të Britanisë. Në total janë arrestuar 10 persona.

Bëhet fjalë për Arnold Lleshaj, 27 vjeç, Ervin Morati, 20 vjeç dhe Luftim Hallaci, 20 vjeç.

“Ne do të vazhdojmë të bëjmë gjithçka që mundemi për të identifikuar dhe gjetur personat përgjegjës. Unë do t’u bëj thirrje drejtpërdrejt këtyre tre burrave që të dorëzohen”, kanë deklaruar autoritete britanike.

(BalkanWeb)

Previous articleBie norma e inflacionit në vend, çmimet e ushqimeve vazhdojnë ‘të shtrëngojnë’ xhepat e shqiptarëve
Next articleKristi i vendos vulën njëherë e përgjithmonë raportit me Keisin