Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë në ish-fabrikën e qelqit në Kavajë. Nga ky zjarr rrezikohen disa shtëpi të cilat janë shumë afër zjarrit.

Në vendngjarje ndodhen forca të shumta policie dhe zjarrfikëse të cilët po shuajnë zjarrin. Zjarri ka rrezik që të përhapet më shumë pasi favorizohet nga era e fortë.

Policia vijon hetimet për kapjen dhe identifikimin e autorit të zjarrvënies. Në ndihme të zjarrfikëses së Kavajës do të vijë dhe zjarrfikëse nga Rrogozhina.

Previous articleThirrja e Shkëlzen Berishës nga SPAK për “Gërdecin”, ja si përgjigjet ish-kryeministri
Next articlePas fjalimit të Ramës në “KS”, hakerat rusë sulmojnë institucionet shqiptare. Nga banka te Parlamenti dhe Porti