Polica ka vënë në pranga një 22 vjeçar, banues në Vlorë.

Arrestimi u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e shtetasit E. R., Policia gjeti dhe sekuestroi një sasi farash kanabisi.

Njoftimi i policisë/ Vlorë

Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve arrestuan në flagrancë shtetasin E. R., 22 vjeç, banues në Vlorë, pasi në lagjen “24 Maji”, gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin me të cilin  ky shtetas qarkullonte, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një sasi farash të dyshuar kanabisi.

Materialet iu dërguan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale “Prodhim dhe shitja e narkotikëve”.

Top Channel

Previous articleZgjedhjet në Kosovë, model për Shqipërinë, Erion Murataj: Sfidë përfshirja e të rinjve në qeverisje
Next articleEliminatoret e Botërorit/ Rrezikohej të mos luhej, zgjidhet ngërçi i krijuar nga masat anti covid për përballjen Shqipëri-Angli!