Breshëri të shtënash me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e kësaj të shtune në Vlorë pranë biblotekës publike.

dyshohet për një atentat.

Persona të ndryshëm dyshohet se kanë qëlluar kundrejt njëri-tjetri përgjatë gjithë gjatësisë së rrugës dhe raportohet të jenë ende në lëvizje.

Nuk dihet ende nëse ka të lënduar, sakaq automjeti është larguar me shpejtësi nga vendngjarja.

Policia ka nisur pika kontrolli në pikat kyçe të qytetit.

Previous articleTragjedia në Marok, Macron urdhëron fikjen e dritave të Kullës Eifel në nder të viktimave
Next articleU ekzekutua mbrëmjen e sotme, Leartiad Lekaj i dënuar më parë me 10 vite burg: Ja vepra penale