Xheni Halili drejtorja e njësisë vendore të kujdesit shëndetësor ka mohuar zerat per mungese te vaksinave anticovid ne Shkoder. Ajo tha se procesi I vaksinimit eshte ne diten e 4-te dhe vaksinohen afersisht 250 persona ne dite. Neser mbyllet vaksinimi i personelit te kujdesit shendetesor ne spitale ne veri te vendit.

Vaksinimi eshte parashikuar edhe te shtune dhe diele, duke u spostuar ne drejtorine e shendetit publik per tu kthyer te henen ne pallatin e sportit.

Ne fazen e pare kane qene 1100 vaksina ndersa pas 3 javesh do marrin vaksinen e dyte keto persona qe tashme jane vaksinuar. Ndersa do vijoje fushata e vaksinimikt per moshat mbi 70 vjec e qendrat shendetesore.

(R.G/Faxweb.al)

Previous articleParashikimi i motit/ Vazhdon rritja e temperaturave dhe mot i qëndrueshëm
Next articleEkzekutuan pa mëshirë Shkëlzen Kastratin, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim, ku dyshohet se fshihen