Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të qëndrueshëm në gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -3°C në 08°C, në zonat e ulëta nga 04ºC në 15°C dhe në zonat bregdetare nga 07°C në 16°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -2°C në 02°C dhe në zonat e ulëta nga 02°C në 08°C.

Top Channel

Previous articleRama në Vlorë: Aeroporti do të sjellë zhvillim të madh ekonomik e vende të reja pune
Next articleDrejtoresha e kujdesit shëndetësorë në Shkodër hedh poshtë akuzat për mungesë vaksinash